Mickoski: Secili ministër i BDI-së ka firmën e tij, përmes së cilës i vjedh qytetarët e Maqedonisë

ina-online
ina-online

28 Gusht, 2023

Kreu i partisë më të madhe opozitare, Hristijan Micksoki i pyetur rreth firmës e cila do të kryej punët ndërtimore në Qendrën Tregtare, “Boris Trajkovski”, tha se çdo ministër i BDI-së ka firmën e tij përmes së cilës vjedh qytetarët e vendit. Sipas Mickoskit kjo ndodh përmes tenderëve dhe marrëveshjeve në katër sy.

“Në BDI çdo ministër ka firmën e tij. Dhe çdo ministër përmes asaj firme i vjedh qytetarët në tender dhe në marrëveshje në katër sy, i këtillë është edhe rasti me firmën “Eurovia” e cili u promovua si donator i BDI-së, fiton tender me të cilin duhet të kryej punë ndërtimore në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski” ku në fund të vitit, në muajin dhjetor do të mbahet samiti i presidentëve, shefave të vendeve anëtare të OSBE-së. Me këtë legjitimohet praktikisht edhe organizatori, a ai është Bujar Osmani”, deklaroi Mickoski./Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

veriu policia manastir

Ekskluzive/ Aksioni kundër Policisë së Kosovës jo vetëm nga serbët, të angazhuar edhe Wagner, Obraz dhe Spetsnaz

artan grubi

Grubi: Tentativë për të nxitur krizë dhe destabilizim të situatës

shkelzen-maliqi

Maliqi: Sulmuesit synonin inskenimin e një masakre ku do të vriteshin pelegrinët dhe murgjit serbë

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

INFO

NA NDIQ