Mickoski shkon në selinë e VLEN, nisin bisedimet për Qeverinë e re

Picture of ina-online
ina-online

11/05/2024

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij ka mbërritur në selinë e VLEN në Shkup për të biseduar për formimin e koalicionit qeveritar.

Kreu i kësaj partie, Mickoski theksoi se pas takimit nuk do të ketë deklarata dhe se partia do të dal me një komunikatë për ecurinë e bisedimeve të sotme.

Nga këto dy koalicione theksuan se fillimisht do bisedohet për parimet dhe prioritetet e bashkëqeverisjes dhe më pas për ndarjen e dikastereve ministrore.(INA)

TË FUNDIT
19 minuta
Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës
41 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
44 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
58 minuta
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

23 orë
LLoga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
2 orë
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
20 orë
Memetin s’mund ta shkarkojnë, por e sugjerojnë: Të mos marrë pjesë në punën e Këshillit të Prokurorëve derisa zgjat procedura kundër tij
1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
15 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
23 orë
A do të jetë ministër i Ekonomisë? Ja çfarë thotë Besar Durmishi nga VLEN
2 orë
Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

LEXO MË SHUMË

llogo 25 vjetori kosove

Prezantohet logoja për 25 vjetorin e çlirimit të Kosovës

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ