Mickoski: Shpresoj që Kovaçevski të mos jetë turist në mbledhjet e Qeverisë

INA
INA

29/09/2023

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Dimitar Kovaevski, se do të dërgojnë amendamente në Ligjin për Amnisti. Ai ka pyetur se çfarë pune bënë Kovaçevski në mbledhjet e Qeverisë kur vijnë propozimet të tilla.

“Shpresoj se Kovaçevski nuk është turist në mbledhjet e Qeverisë dhe kur vijnë tekstet e propozim-ligjeve fiton informacion të detajuar se çfarë përmbajnë ato ligje, posaçërisht ligje të këtilla specifike, dhe ai i lexon. Nëse nuk e ka bërë këtë, atëherë duhet një orë e më parë të largohet nga vendi që është. Ligji ende nuk është sjellur në Parlament, po flasim për amendamente që vijnë nga vetë Qeveria, parashtrohet pyetje çfarë kanë bërë gjithë ata në seancë të Qeverisë, kur është rishikuar ky ligj”, ka thënë Mickoski, raporton SHENJA.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

INFO

NA NDIQ