Mickoski takoi presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

26/04/2023

Kryetari i opozitës maqedonase, Hristjan Mickoski, është takuar pasditen e sotme me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin. Mickoski shkruan në rrjetet sociale se gjatë takimit dypalësh është biseduar për përmirësimin e marrëdhënieve fqinjësore, zhvillimin e shkëmbimeve ekonomike dhe tregtare mes Maqedonisë dhe Kosovës. Në fund, ai uron për një një jetë më të mirë për të gjithë qytetarët e të dyja vendeve.

“Theksova se VMRO-DPMNE është për marrëdhënie të mira fqinjësore dhe zhvillim të shkëmbimeve ekonomike dhe tregtare. Le të luftojmë për një jetë më të mirë për të gjithë qytetarët tanë dhe një të ardhme që e meritojnë.”- shkruan Mickoski.

https://www.facebook.com/MickoskiHristijan/posts/789027845912477

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ