Mickoski thirrje Osmanit: Zgjohu nga gjumi

Picture of INA
INA

03/07/2023

Kryetari i VMRO DPMNE-së, Hristijan Mickoski thotë se në partinë e tij nuk ekziston i ashtuquajturi “krahu ideologjik” i cili do t’i mbështesë ndryshimet kushtetuese. Sipas Mickoskit, kjo është një ëndërr e ministrit të Jashtëm, Bujar Osmani i cili bën mirë të zgjohet nga gjumi. Lideri i opozitës sot përsëriti qëndrimin se zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë zgjidhja e vetme për dalje nga kriza.

“Nuk e di për një gjë të tillë. Nëse Osmani është duke pa ëndrra, mirë bën të zgjohet. Unë nuk kam informacion të tillë dhe kam besim në të gjithë 44 deputetët e grupit parlamentar. Unë para një viti kam thënë, nëse një kalon unë largohem nga politika, ata thonë të kundërtën, nëse dështojmë, do të vazhdojmë të jemi në Qeveri”, deklaroi Hristijan Mickoski, Kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Mickoski thotë se popullit i ka përfunduar durimi me të ashtuquajturën e ardhme Evropiane dhe se qytetarët duan vepra konkrete, shërbime shëndetësore, arsimore dhe sociale.

“Më thoni diçka konkrete, ndryshe nuk ka. Këto tregimet e ardhmja Evropiane apo të tilla më nuk kalojnë. Mbi tre dekada u bënë, ndryshuam emrin, flamurin, na bënë shtet binacional, tre herë ndryshuam kushtetutën dhe gjithmonë ja edhe kjo duhet. E pra jo më, nuk mundet. Ose do të bëhet si duhet ose nuk ka zgjidhje tjetër”, u shpreh Hristijan Mickoski, Kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Duke folur për takimin e një grupi të deputetëve të VMRO DPMNE-së me përfaqësues të ambasadës së SHBA-ve në Shkup, Mickoski tha se takimet e tilla janë të zakonshme dhe nuk ka asnjë për të cilën opinioni apo tabori tjetër duhet të dyshon ose aludon. /Alsat

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
7 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

16 orë
Meta uron Gashin, kryeparlamentarin e ri të Maqedonisë së Veriut
21 orë
Macron për njohjen e shtetit palestinez: Po ndodh në moment të dobishëm
12 orë
VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?
18 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
15 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor
21 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ