Mickoski: VMRO-DPMNE do ta mbështesë rritjen e pagës minimale

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Shkurt, 2022

Kryetari i partisë më të madhe opozitare maqedonase, Hristijan Mickoski theksoi do të mbështesin rritjen e pagës minimale në parlament.

Ai shtoi se partia e tij do të ndërhyjë me amendament dhe do të kërkojë respektim të marrëveshjeve kolektive kur do të paguhen pagat e të gjithë punonjësve në administratë.

“Të ketë më shumë për të gjithë dhe më pak për qeverinë e korruptuar për të vjedhë. Presim menjëherë rishqyrtim të buxhetit dhe rritjen e dotacioneve për komunat nga qeveria për të respektuar në përpikmëri të drejtat e të gjithë punëtorëve në arsim, çerdhe dhe administratë”, u shpreh Mickoski.

Mickoski thotë se ai dhe partia e tij presin nga LSDM që të distancohet nga politikat e Zaeit dhe ta mbështesë deklaratën për Goce Dellçevin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

samiti-i-berlinit

MPJ: Hyjnë në fuqi tri marrëveshjet në kuadër të Procesit të Berlinit

spasovski

Spasovski: Është rritur efikasiteti në zbulimin e kontrabanduesve të emigrantëve

vjosa

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, Serbia vazhdimisht ka shërbyer si satelit i Rusisë

zelenski-macron-makron

Macron thotë se lufta në Ukrainë është në një “moment të rëndësishëm”

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

INFO

NA NDIQ