Mickoski: VMRO-DPMNE do të dorëzojë në Kuvend Deklaratë për Goce Dellçevin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Hristijan Mickoski deklaroi se VMRO-DPMNE sot do të dorëzojë në Kuvend Deklaratë për mbrojtje të fugurës dhe veprimtarisë së Goce Delçevit, përcjell TV21. Ai këtë e deklaroi me rastin e shënimit të 150 vjetorit të lindjes së Dellçevit.

“Sot si VMRO-DPMNE do të dorëzojmë në Kuvendin e Maqedonisë Deklaratën për forcimin e themelit të karakterit dhe veprës së Goce Dellçevit. Pres që të gjitha partitë politike qofshin ato parlamentare apo joparlamentare ta mbështesin”, tha mes tjerash Mickoski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ