Microsoft lanson aplikacionin e Copilot për përdoruesit e Android, mund të bisedoni me të dhe të gjeneroni imazhe

INA
INA

27/12/2023

Microsoft ka lansuar një aplikacion për softuerin e saj Copilot për përdoruesit e Android.

Aplikacioni i ri është i disponueshëm për t’u ngarkuar në dyqanin e Google Play Store, dhe ofron akses në softuerin e Copilot të Microsoftit, një platformë me Inteligjencë Artificiale.

Copilot në Android është i disponueshëm për gati një javë tashmë, por versioni për përdoruesit e iOS ende nuk është i disponueshëm.

Aplikacioni Copilot i Microsoft në Android është shumë i ngjashëm me platformën ChatGPT, me një funksion bisedor, mund të gjeneroni imazhe përmes platformës DALL-E dhe mund të hartoni tekst për email dhe dokumente.

Me Copilot mund të keni qasje falas në modelin më të fundit GPT-4 të OpenAI, diçka për të cilën duhet të paguani nëse jeni duke e përdorur ChatGPT-n.

Lansimi i aplikacionit Copilot për Android vjen pak më shumë se një muaj pasi Microsoft, riemëroi Bing Chat në Copilot.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

femij telefon

Italia ndalon celularët në shkolla me çdo kusht!

gemini

Google konfrontohet me Indinë shkaku i përgjigjes së chatbot-it me Inteligjencë Artificiale

Inteligjenca artificiale AI

IA ndihmon në mënyrë disproporcionale në mbrojtjen kundër kërcënimeve të sigurisë kibernetike

facebook-meta

“Meta” do të krijojë ekip për të luftuar dezinformimin në zgjedhjet e BE-së

Galaxy S24

Përjetoni përvojën më të jashtëzakonshme celulare me një nga pajisjet e serisë Galaxy S24

card-trump

Maqedonia e Veriut sërish në qendër të vëmendjes, këtë radhë mashtrime me “Trump kartela bankare”

Elon-Musk-cip

Njeriu i parë me një implant truri kontrollon një mi kompjuteri me mendimet e tij!

diell

Dielli po shpërthen në një nivel që nuk është parë që nga viti 2017

intel

Intel do të prodhojë çipe për Microsoft

INFO

NA NDIQ