Microsoft po heq WordPad nga Windows pas gati 30 vitesh

INA
INA

5 Shtator, 2023

Microsoft nuk po përditëson më WordPad dhe planifikon të heqë “përpunuesin e tekstit” nga një version i ardhshëm i Windows.

Sipas mediave të huaja, gjigandi i softuerit në vend të kësaj do të rekomandojë Microsoft Word.

WordPad u lansua fillimisht si pjesë e Windows 95.

“WordPad nuk po përditësohet më dhe do të hiqet në një version të ardhshëm të Windows”, thuhet në një shënim mbështetës të publikuar nga Microsoft.

“Ne rekomandojmë Microsoft Word për dokumente me tekst si .doc dhe .rtf dhe Windows Notepad për dokumente me tekst të thjeshtë si .txt”.

Microsoft tani do të heqë tërësisht WordPad-in në një “lëshim të ardhshëm të Windows”, i cili ka shumë të ngjarë të jetë versioni i Windows 12 që presim të shohim në 2024 me shumë veçori të fuqizuara nga AI.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

nasa2

NASA po kërkon vullnetarë për të fotografuar eklipsin total diellor të prillit 2024

WHATU

WhatsApp ka një veçori të re të dobishme, të ngjashme me atë të Telegram

telerfon kinez

Kina ka prodhuar një telefon celular përmes të cilit mund të parkoni një makinë

femij telefon

Kujdes! Pasojat e paparashikueshme të Teknologjisë

game of thrones

Autori i ‘Game of Thrones’ padit pronarin e ChatGPT OpenAI

3_Main-Apple-iPhone-battery

Ja si mund ta karikoni telefonin 4 herë më shpejt

Inteligjenca artificiale AI

Nuk kanë fund risitë e Inteligjencës Artificiale, tanimë mund të ndryshojë edhe theksin që flisni

samsung

Detaje të telefonit të ri të Samsung

hena

Uji në Hënë krijohet nga një forcë misterioze që vjen nga Toka

INFO

NA NDIQ