Microsoft Word merr integrimin Chat-GPT

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Shkurt, 2023

Një shtesë e quajtur Ghostwriter Chat GPT mundëson përdorimin e inteligjencës artificiale gjatë punës në Microsoft Word.

Mjeti OpenHey-Hey i kompanisë po pushton planetin duke gjeneruar përgjigje me tekst për kërkesën e një përdoruesi.

Të dhënat e tekstit mund të zbatohen në qindra aplikacione dhe ky integrim besohet se e bën më të lehtë procesin e shkrimit. Shtesa mundëson përdorimin e inteligjencës artificiale brenda Word-it në mënyrë që përdoruesi të zbatojë përgjigjet e robotit në dokument ndërsa mjeti është aktiv.

Chat GPT është një punë e Creative Data Studios. Mjeti përfshin gjithashtu veçori të tjera, të tilla si një opsion për të konfiguruar gjatësinë e përgjigjes në Word Pro Edition.

Versioni bazë i këtij programi do të përdoret në sistemet operative Windows dhe Mac, por edhe përmes shfletuesve të internetit. Është i disponueshëm në paketat Office 2019 dhe 2021, si dhe në Microsoft 365.

Meqenëse Chat GPT ka versionin e tij me pagesë, përdorimi i inteligjencës artificiale për qëllime komerciale do të ketë përfitime të veçanta.

Për të instaluar mjetin, duhet të shkoni në dyqanin e Office. Shtesa mund të hiqet nga Dyqani kur Microsoft prezanton zbatimin e vet në Word. Së fundmi, Microsoft vendosi të integrojë Chat GPT në shfletuesin e tij të internetit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Pse grupet e WhatsApp-it i bëjnë keq shëndetit tonë

telefon

Android 14 mund të sjellë funksionin e shëndetit në telefona dhe tableta

chat-gpt

A po nxitohemi me inteligjencën artificiale?

samsung

Samsung Galaxy Unpacked Fold 5 dhe Flip 5 do të prezantohet në Korenë e Jugu

telefon

Gabimet e zakonshme që na shkatërrojnë celularin gjatë verës

chat-gpt

Mbikëqyrësi japonez i privatësisë paralajmëron OpenAI – krijuesin e ChatGPT për të dhënat e përdoruesit

gsmarena_002-1024x571

Apple Reality Pro, pritet të vij me pamje dy herë 4K

Apple-1

Apple mohon pretendimet e rusëve për spiunazh

3_Main-Apple-iPhone-battery

Shkencëtarët krijojnë një bateri celulari që mund të karikohet për 60 sekonda

INFO

NA NDIQ