Mijallkovi infektohet me koronavirus! Shtyhet seanca për rastin “Parcelat në Vodno”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Seanca gjyqësore për rastin “Parcelat në Vodno” sot nuk u mbajt për shkak të mungesës së të akuzuarit Sasho Mijallkov. Siç njoftoi gjykatësi Ilia Trpkov, mbrojtja e të akuzuarit ka informuar gjykatën se i njëjti është pozitiv me koronavirus. Pozitivë në Covid-19 sipas gjykatës janë edhe disa avokatë të të akuzuarve.

Në seancën e sotme ishte paraparë që të merret në pyetje dëshmitari Kiril Bozhinovski. Seanca e ardhshme gjyqësore për këtë lëndë është caktuar për më 24 janar.

Rastin e udhëheq gjykatësi Ilia Trpkov, ndërsa përfaqësues i aktakuzës është prokurorja Lile Stefanova.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ