Mijallkovit nuk i rrihet në burg, ka bërë kërkesë që të del

ina-online
ina-online

16/01/2024

Edhe pse nuk ka kaluar dy të tretat nga dënimi tre vjeçar për rastin “Perandoria”, ish shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, ka dorëzuar kërkesë që të lirohet me kusht nga burgu i Strugës. Kjo kërkesë deri tani i është refuzuar.

Siç mëson SDK.mk, në vend që pas vitit të ri, Mijallkov kërkesën e ka bërë para vitit të ri dhe kjo ka qenë arsyeja që këshilli penal nga Gjykata themelore e Shkupit ta refuzojë kërkesën.

Megjithatë për këtë vendim Mijallkov ka dërguar ankesë deri tek Gjykata e Apelit.

“Është e saktë se personi i dënuar të cilin e keni përmendur ka dorëzuar kërkesë për lirim me kusht. Gjykata penale e ka refuzuar kërkesën, ndërsa tani lënda është në gjykatën e Apelit. Për bazën për të cilën kërkon të marr lirim me kusht nuk mund të zbulohen informacione, sepse lënda është në fazë të vendosjes”, kanë thënë nga SDK.mk nga Gjykata Penale-Shkup. /SHENJA

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lista zgjedhore

Prej sot mund të verifikoni nëse gjendeni në listën zgjedhore

termet

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut, epiqendra në Shqipëri

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Rritje e pagave vetëm për UShKM-në? Jeton Shaqiri sqaron se do të vlejë për të gjitha universitetet

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

zelensky tiran

Zelensky në Tiranë, Shqipëria gati për Samitin për Ukrainën

FB_IMG_1709069274434

Në Beograd sot u festua pavarësia e Republikës së Kosovës

INFO

NA NDIQ