Milan e nis me barazim

Picture of ina-online
ina-online

19/09/2023

Milani e nisi me një barazim pa gola kundër Newcastle në “San Siro” edicionin e ri të Ligës së Kampioneve. Kuqezinjtë dominuan në pjesën e parë, por gabuan përpara portës. Në 45 minutat e dyta, ata krijuan raste goli, por dështuan të thyenin murin e ngritur në prapavijë nga Tonali dhe shokët e tij.

Newcastle largohet nga Milano me një pikë të çmuar në rikthimin në elitën e futbollit europian. Një rezultat jo pozitiv edhe për trajnerin Pioli, që humbi edhe portierin Maignan që la lojën 10 minuta nga fundi për shkak të një problemi fizik.

Në sfidën e Grupit G, Leipzig mundi 3-1 në transfertë Young Boys. Gjermanët kaluan në avantazh me Simakan pas 3 minutash lojë, por për zviceranët barazoi Elia. Në pjesën e dytë për miqtë shënuan Shlager në të 73 dhe Shesko në shtesë.

TË FUNDIT
2 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
3 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
4 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
4 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
17 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
19 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
17 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
4 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
4 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ