Milan hap thesin, po e transferon bomberin e ri për 20 milionë euro

ina-online
ina-online

24 Gusht, 2023

Cardinale hap thesin: Milan transferon bomberin e ri për 20 milionë euro.

Milan ka gati goditjen finale për këtë afat kalimtar.

Pas përforcimeve në merkato si Pulisic, Loftus-Cheek, Romero, Sportiello, Reijnders, Okafor, Chukwueze dhe Yunus Musah, Milani nuk do të ndalet me kaq.

Në organikën e Stefano Piolit tashmë pritet të vijë edhe një tjetër super përforcim për repartin e sulmit.

Rosonerët janë në kërkim të një qendërsulmuesi dhe sipas rapotimeve të fundit e kanë gjetur profilin e duhur në Holandë.

Sipas mediave italiane, Milan ka vendosur që ta transferojë qendërsulmuesin e AZ Alkmaar, Vangelis Pavlidis.

Pavlidis shkëlqeu sezonin e shkuar duke realizuar 22 gola dhe 14 asistime në 40 ndeshje të luajtura, ndërsa sezonin e ri e ka nisur shkëlqyeshëm duke realizuar 3 gola në dy ndeshje.

Qendërsulmuesi grek ka kontratë me AZ Alkmaar deri në vitin 2025 dhe për kartonin e tij Milan do të duhet të shpenzojë rreth 20 milionë euro.

Rosonerët kanë marrëdhënie të shkëlqyeshme me AZ Alkmaar pas transferimit të Reijnders dhe marrëveshja pritet të arrihet me lehtësi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Armend Destani

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

klubi karate kumanove bashkimi

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ