Milan mund t’ia “rrëmbejë” këtë lojtar PSG-ja

Picture of INA
INA

09/06/2023

Raportet po thonë gjithnjë e më shumë që Milan është në bisedime me Marcus Thuram, duke i vënë ata në garë për shërbimet e tij me skuadra si Interin dhe Paris Saint-Germainin.

Francezi është futbollist i lirë pasi që kontrata e tij me Borussia Monchengladbach u lejua të skadojë dhe skadon më 30 qershor.

Ai është lidhur me një kalim të Interi në janar, por gjendja e tij e kontratës dhe një lëndim bëri që at të shikojnë për opsione të tjera.

PSG tani konsiderohen favorit, por pas SportItalia, tani RMC Sport në Francë shkruan që Milan ka bërë një përparim kuptimplotë për ta siguruar sulmuesin.

25 vjeçari nuk është i huaj në Itali, pasi që babai i tij është Liliam Thuram dhe ka luajtur për Parmën dhe Juventusin, kështu që ai ka lindur në Itali.

Ai ka shënuar 16 gola dhe ka bërë shtatë asiste për Borussia Monchengladbach këtë sezon.

Gjithëanshmëria e tij në sulm konsiderohet e rëndësishme pasi që Thuram mund të luajë në qendër, në krah të majtë dhe të djathtë dhe pas një sulmuesi.

Derisa Paolo Maldini sunonte më shumë një sulmues që “prodhon finalizim” si sulmuesi i Bolognas Marko Arnautovic, CEO Giorgio Furlani raportohet se është më shumë i interesuar për të investuar në futbollist që kanë potencial të shitën në të ardhmen si Thuram.

TË FUNDIT
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
3 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
3 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
3 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
3 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

14 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
1 ditë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
13 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
1 ditë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ