Milan “presion” Napolit, e nis me fitore 2023

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/01/2023

Sot u rikthye kampionati më i dashur për shqiptarët Serie A. Të parët që zbritën në fushë ishin kampionët e Milanit të cilët u përballën me Salernitanën . Kuqezinjtë e nisën me këmbë të mbarë duke fituar me rezultatin 2 me 1.

Milani kaloi në avantazh që në minutën e 10 me anë të Leaos. Pak minuta më vonë, kuqezinjtë dyfishuan me anë të Tonalit. Pavarësisht rasteve pafund për shënim, miqtë u befasuan pak çaste para fundit të takimit, kur Bonazzoli shkurtoi diferencën.

Milanit i mjaftoi ky sukses për ta nisur mbarë vitin dhepër tu ngjitur në kuotën e 36 pikëve, përkohësisht -5 në raport më Napolin që luan sot në mbrëmje kundër Interit, në supersfidën e kampionatit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ