Milan vjen me një përforcim të çmendur nga Barcelona

Futbollisti i Barcelonës, Arda Turan  është ofruar shumë me një lëvizje në AC Milan dhe Everton, raporton Mundo Deportivo, përcjell ORAinfo.

Futbollisti i Turqisë do të largohet nga Camp Nou që ka rënë më poshtë në formës  së  tij në këtë sezon.

Besiktas janë gjithashtu duke vrapuar për të nënshkruar 30-vjeçarin, andaj mbetet të shihet nëse ai do ta veshë fanellën e Milanit apo do të kthehet në Turqi./ORAinfo/