​Milani do t’i ndajë rrugët me Piolin

INA
INA

12/01/2024

Me Milanin tashmë jashtë Ligës së Kampionëve dhe Kupës së Italisë dhe nëntë pikë larg Interit në Serie A, “Gazzetta dello Sport” pretendon se kuqezinjtë nuk kanë gjasa të konfirmojnë Stefano Piolin për sezonin 2024-25.

Atalanta eliminoi Milanin nga çerekfinalet e Kupës së Italisë të mërkurën, duke mposhtur kuqezinjtë 2-1 në San Siro.

Ishte një rezultat zhgënjyes për tifozët dhe drejtuesit e klubit që kishin parë tashmë skuadrën të eliminohej nga Liga e Kampionëve në dhjetor 2023.

Edhe pse kontrata e Piolit skadon në qershor 2025, gazeta italiane pretendon se trajneri italian dhe Milani ka të ngjarë të ndahen në fund të sezonit.

Raporti pretendon se drejtuesit e klubit do të marrin një vendim përfundimtar në pranverë, por rezultatet jokonsistente të këtij sezoni ndoshta do të çojnë në largimin e trajnerit në verë.

Drejtorët e Milanit janë të zhgënjyer jo vetëm nga rezultatet, por edhe nga dëmtimet e përsëritura të lojtarëve këtë sezon. Kuqezinjtë tashmë kishin 33 lojtarë me probleme fizike në 2023-24, dhe Pioli dhe stafi i tij janë përgjegjës në sytë e klubit.

Kuqezinjtë aktualisht janë të tretët në tabelën e Serie A, por janë nëntë pikë larg Interit. Kjo do të thotë se Europa League mund të jetë objektivi i tyre i vetëm i arritshëm në pjesën e dytë të sezonit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ