Milani në aksion, mendon edhe për portierët shqiptarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Megjithëse kanë siguruar pak ditë më parë Devis Vaskezin, skuadra e Milanit është ende në kërkim të një portieri për pjesën e dytë të sezonit. “Tuttomercato” zbulon se “kuqezinjtë” po mendojnë për portierin e kombëtares shqiptare Tomas Strakosha, si zëvendësues të Manjanit, deri më 30 qershor.

Strakosha, që deri vjet luante me Lazio, u transferua në Premier Ligë, te Brendford, por aty nuk ka gjetur hapësira ndaj dëshiron të largohet. Sipas mediave italiane, duket se po krijohet mundësia që portieri i kombëtares shqiptare të rikthehet në Seria A, të paktën deri më 30 qershor. Edhe portieri tjetër i kombëtares kuqezi, Etrit Berisha është në kërkim të një ekipi të ri.

Veteran nuk ka aspak hapësira te Torino, ndaj po sheh mundësinë e aktivizimit në një ekip të ri. Pasi dështoi transferimi te Salernitana, menaxheri i tij po sheh si opsion transferimin te Spezia, ekipi tjetër i Serie A.

TË FUNDIT
3 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
3 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
4 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
3 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
1 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
3 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
1 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
3 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
19 orë
Manchester Utd fiton Kupën e Anglisë

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ