Milani tani e ka seriozisht, siguron përforcimin e madh për sezonin e ardhshëm

INA
INA

26 Maj, 2023

Marrëveshja është arritur: Milan siguron përforcimin e madh për sezonin e ardhshëm.

Punë e kryer, Milan siguron goditjen e parë për merkaton e verës.

Klubet e mëdha të Europës nuk shqetësohen vetëm për rezultatet e fushës, por edhe për merkaton e verës.

Mes skuadrave më aktive është padyshim Milani, me drejtuesit që kanë siguruar përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm.

Sipas Tuttosport, Milan ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Eintracht Frankfurt, Daichi Kamada.

Mesfushorit japonez i skadon kontrata me Frankfurtin në fund të sezonit dhe do t’i bashkohet Rosonerëve me parametra zero.

Kamada ka realizuar 15 gola dhe 6 asistime këtë sezon, ndërsa te Milani do të përfitojë 3 milionë euro në vit, shkruan Tuttosport.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

GUERRERO

Bayern Munchen arrin marrëveshje me yllin e Dortmundit

barcelonaa

Barcelona reagon pasi Messi zgjodhi ti bashkohet Inter Miamit

bad news eagles

BNE-ja mposht një tjetër ekip serb

futboll

Shqiptarët shpërthejnë me gola në Turqi

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

kombetarja

Sylvinho kërkon fitoren me çdo kusht ndaj Moldavisë, formacion sulmues nga tekniku brazilian

Pep Guardiola

Guardiola: Në Stamboll, për të bërë realitet ëndrrën

kroacia futboll
Kante-600x360

Edhe Kante drejt Arabisë Saudite

INFO

NA NDIQ