Milatoviq: Do të deklarohem malazez në regjistrim dhe flas serbisht

ina-online
ina-online

08/11/2023

Në regjistrim do të deklarohem malazez dhe flas serbisht, tha presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviq.

Ai tha në emisionin “Press plus” në televizionin Adria se do të deklarohet në census njësoj si në vitin 2011 dhe siç deklaroi familja e tij.

“Nga kombësia jam malazez dhe flas serbisht” – theksoi Milatoviq.

Ai njihet si pro serb dhe qeveria e re poashtu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken

Blinken: Nuk duam rikthim të konflikteve në Ballkan – Ky është paralajmërimi për Serbinë!

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

rusia moska

Eksperti i sigurisë: Jo më Serbia, cili është shteti ballkanik që do përdor Rusia

kuleba

Pjesëmarrja e Lavrovit irriton Ukrainën, Koleba nuk merr pjesë në Këshillin Ministror në Shkup

abazovic kuvend

Abazoviqi për pak sa nuk është përleshur me një deputet në Parlamentin e Malit të Zi (VIDEO)

IMG_6807

Shqiptarja nga Sanxhaku: Nënë, këtë muaj të shenjtë e nisëm duke hapur një zyrë pas 100 vitesh

sonja biserko

Biserko paralajmëron: Serbia nuk e ka mbyllur çështjen e ‘botës serbe’, ja çka po përpiqet të bëjë regjimi i Vuçiqit

antoni blinken

Blinken sot në Bruksel, temë edhe Ballkani Perëndimor

greqi policia

Ishte zhdukur para 1 muaji, shqiptari gjendet i varur në pemë me duar të lidhura (Emri+Foto)

INFO

NA NDIQ