Milatoviq: Njohja e pavarësisë së Kosovës, një çështje e përfunduar

Picture of ina-online
ina-online

06/08/2023

Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviq, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës, anëtarësimi në NATO dhe sanksionet kundër Rusisë si pjesë e politikës së përbashkët të jashtme dhe të sigurisë së BE-së, janë çështje që kanë përfunduar.

Milatoviq për “RTV Slovenija”, kur është pyetur për të komentuar për marrëdhëniet e Malit të Zi me Serbinë dhe Rusinë si dhe ndikimin e kishës ortodokse serbe, ka thënë se ish-presidenti Millo Gjukanoviq e kishte sjellë çështje e kishës në politikë të përditshme.

Milatoviq ka thënë se politikanët në Mal të Zi tash janë më tepër të përqendruar te temat që kanë rëndësi thelbësore për qytetarët, si kushtet e jetesës, sundimi i ligjit e integrimi evropian.

TË FUNDIT
17 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
20 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
2 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
3 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
4 orë
Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

ME TE LEXUARA

4 orë
Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës
1 ditë
Taravari e mori detyrën si ministër, menjëherë takoi kirurgët...
3 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati
23 orë
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
2 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
20 orë
Siljanovska pret që përbërja e re qeveritare të punojë në përputhje me interesin kombëtar maqedonas dhe në interes të qytetarëve
20 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
16 orë
Taravari e nisi me shkarkim të drejtorëve ekonomikë! Deri të premten pritet të zgjidhet problemi i sallave kirurgjike

LEXO MË SHUMË

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

alexis tsipras

Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

daniel server

Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

kirurg kozmetik

Kirurgut kozmetik i ndalohet ushtrimi profesionit në Austri, tani punon në Maqedoni

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

ora-rryma-evn-struja

Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku

INFO

NA NDIQ