Milatoviq: Njohja e pavarësisë së Kosovës, një çështje e përfunduar

ina-online
ina-online

6 Gusht, 2023

Presidenti i Malit të Zi, Jakov Milatoviq, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës, anëtarësimi në NATO dhe sanksionet kundër Rusisë si pjesë e politikës së përbashkët të jashtme dhe të sigurisë së BE-së, janë çështje që kanë përfunduar.

Milatoviq për “RTV Slovenija”, kur është pyetur për të komentuar për marrëdhëniet e Malit të Zi me Serbinë dhe Rusinë si dhe ndikimin e kishës ortodokse serbe, ka thënë se ish-presidenti Millo Gjukanoviq e kishte sjellë çështje e kishës në politikë të përditshme.

Milatoviq ka thënë se politikanët në Mal të Zi tash janë më tepër të përqendruar te temat që kanë rëndësi thelbësore për qytetarët, si kushtet e jetesës, sundimi i ligjit e integrimi evropian.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Lavdërohet kryeministri: Me një pagë mesatare prej 37.000 denarëve dhe një pagë minimale prej 21.000 denarëve, mund të mbulohet shporta e konsumit

policia kosoves terroristet veri

Lirohen katër të dyshuar për sulmin terrorist në Banjskë

8525710B-2B1C-4019-A336-2EA5EAD280CF

Shqipëria nuk mbështet deklaratën e Borrellit, qëndron krah Kosovës

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

vulin

Mediat serbe, Vulin shfaqet në Lindjen e Mesme tre ditë pas sulmit terrorist në Banjskë

vucic-1

Vuçiq mund të përballet me një seancë të jashtëzakonshme për ngjarjen terroriste në veri, opozita: Ai di diçka

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

shaip-kamberi

Kamberi – Vuçiqit: T’i vrasim 100 për 1 është autorësi e juaja

INFO

NA NDIQ