Milevski mbetet trajner i Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

16/08/2023

Bllagoja Milevski mbetet kryetrajner i Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut në futboll deri në përfundim të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2024.

Bordi drejtues i Federatës së Futbollit të Maqedonisë (FFM) në mbledhjen e mbrëmshme të Bordit drejtues konfirmoi qëndrimin seleksionues të Milevskit.

“Duke marrë parasysh rrethanat në grupin në të cilin kombëtarja A e Maqedonisë është në kualifikueset për Kampionatin Evropian 2024, orari i ndeshjeve të ardhshme dhe koha relativisht e shkurtër deri në përfundim të kontratës me trajnerin aktual, Bordi Drejtues. është i mendimit se Blagoja Milevski duhet të vazhdojë punën në kombëtaren A. Kontrata e trajnerit zgjat deri në nëntor 2023″, thuhet në njoftimin e FFM-së.

Në opinion në periudhën e kaluar pati njoftime se Milevski do të shkarkohet nga posti përzgjedhës pas rezultateve të dobëta të kombëtares në dy ndeshjet e fundit kundër Ukrainës dhe Anglisë.(INA)

TË FUNDIT
51 minuta
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
60 minuta
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
2 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
2 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

6 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
15 orë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
4 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
15 orë
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
4 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
14 orë
“Ethet” e Kombëtares në “Euro 2024”, sa priten përfitimet financiare?
3 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
14 orë
Italia e humb betejën e ‘lojtarit të 12-të’ pa nisur ende ndeshja me kuqezinjtë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ