Milevski publikon emrat e futbollistëve me të cilët do të luaj ndaj Italisë dhe Anglisë!

ina-online
ina-online

09/11/2023

Seleksionuesi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet eliminatore për Kampionatin Europian 2024, kundër Italisë dhe Anglisë.

Ndonëse shanset për kualifikim në Evropian janë zbehur, megjithatë të përzgjedhurit e Milevskit kanë motiv shtesë për të treguar paraqitje dinjitoze, duke marrë parasysh se bëhet fjalë për përfaqësuese me emër si Italia e Anglia. Risi në listën e Maqedonisë është rikthimi i mesfushorit, Tihomir Kostadinov, teksa në sulm sërish është ftuar Erdon Daci. Gjithashtu në këtë listë janë ftuar edhe 6 futbollistë tjerë shqiptarë të cilët pritet të japin kontribut në këto 2 ndeshje. Grumbullimi zyrtar i reprezentuesve të vendit për ndeshjet e ardhshme kundër Italisë dhe Anglisë është caktuar për më 13 nëntor në Hotel Hilton në Shkup.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ