Milikije Halimi emërohet drejtore e Aeroporteve të Maqedonisë

Picture of ina-online
ina-online

27/10/2023

Ish-kryetarja e Komunës së Haraçinës, Milikije Halimi është emëruar drejtoreshë gjenerale e Shoqërisë Aksionare Shtetërore “Aeroportet e Maqedonisë së Veriut”.

Ajo mori vizë për këtë post në Këshillin Mbikëqyrës të kësaj ndërmarrje, e cila menaxhon pronën e dy aeroporteve të vendit, në pjesën që nuk është nën koncesionin e kompanisë turke TAV Maqedoni.

Halimi si kuadër nga radhët e LSDM një vit më parë u punësua në Drejtorinë doganore si inspektore për hetime për luftimin e krimit ekonomik, ndonëse mediat reaguan se ajo nuk kishte shkollimin e duhur për të aplikuar për një punë të tillë. Ajo poashtu nën siglën e kësaj partie garoi dhe fitoi për kryetare të komunës.(INA)

TË FUNDIT
52 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
53 minuta
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
2 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
2 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
2 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
7 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
52 minuta
Mitko Çavkov del nga burgu!?
1 ditë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
3 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
3 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

INFO

NA NDIQ