Milloshoski: Është hedhur poshtë deklarata për Goce Dellçevin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Deputeti i VMRO-DMPNE-së, Antonio Milloshoski kryetar i Komisionit për Politikë të Jashtëm në Kuvend, njofton se sot është hedhur poshtë deklarata e paraqitur nga opozita për rastin e 150 vjetorit të lindjes së Goce Dellçevit.

“Në seancën e sotme të Komisionit për Politikë të Jashtme deputetët e LSDM-BDI kanë votuar kundër deklaratës për rastin e 150 vjetorit të lindjes së Goce Dellçevit, me çka e njëjta nuk është miratuar”, njofton Milloshoski.

Më herët, nga qeveria thanë se është periudhë e bashkëpunimit intensiv të grupeve punuese mes dy qeverive të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë dhe se Kuvendi tashmë ka votuar për rezolutën për vijat e kuqe.

TË FUNDIT
4 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
4 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
5 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
5 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
5 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
17 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
1 ditë
Policia gjen arsenal armësh në shtëpitë e dy qytetarëve në Zubin Potok
1 ditë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
6 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
1 ditë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
1 ditë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
5 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

INFO

NA NDIQ