Milloshoski: Lëvizja Besa nuk mbështet model me një njësi zgjedhore

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski pas takimit me deptuetët e Lëvizjes Besa tha partia e Bilall Kasamit nuk mbështet model me një njësi zgjedhore, por me tre njësi zgjedhore.

“Me kolegët deputetë të Lëvizjes besa jemi me qëndrim të përbashkët se duhet të ketë ndryshime në modelin zgjedhor për shkak se dallimi është në njësitë zgjedhore. VMRO-DPMNE konsideron se më mirë të ketë një njësi zgjedhore, ndërsa Lëvizja Besa është për tre njësi zgjedhore”, tha Milloshoski.

Ai shtoi se përpjekja kryesore është që ligji i propozuar të hyjë në kuvend dhe të mbahet debat publik.

Sipas tij, ligjet duhet të diskutohen dhe shumica e deputetëve duhet të vendosin se cili ligj është më i mirë për qytetarët.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
2 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
1 ditë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
1 ditë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik
1 ditë
Haradinaj: Kurti po do zgjedhje, sepse u ka premtuar ndërkombëtarëve....

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

01000000-0aff-0242-4c1c-08dc7d636377_w408_r1_s

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

INFO

NA NDIQ