Milloshoski: Ligji për një njësi zgjedhore të hyjë në procedurë kuvendore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Shkurt, 2022

Grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së sot realizoi takim me tre deputetë, kryetarë të partive politike – RDM, Partinë Demokratike të Turqve – TDP dhe Palën Serbe në Maqedoni, ku u biseduar për modelin zgjedhor dhe u konstatua se partia ka dy qëndrime të përbashkëta me këto dy subjekte politike.

Deputeti nga VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski, bëri të ditur se ligji i propozuar për një njësi zgjedhore ende ndodhet “në sirtarin e spikerit Talat Xhaferi”, dhe konsideron se është mirë të hyjë në procedurë dhe të vijë në debat të komisionit që të mundet secili ta shprehë mendimin e vet.

Milloshoski shtoi se pesë vitet e fundit nga LSDM-ja kanë dëgjuar se mbështet një njësi zgjedhore dhe këtë e konsiderojnë të “absolvuar”. Miloshovski gjithashtu informoi se takimet me partitë tjera do të vazhdojnë nesër.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ