Milloshoski : Më 21-22 qershor pritet të kemi qeveri të re VMRO-VLEN-ZNAM

Picture of INA
INA

04/06/2024

Antonio Milloshoski në Daily Click në TV21 tha se më së voni në 21-22 qershor do të formohet qeveria e re me në krye VMRO-DPMNE-në, VLEN-in dhe ZNAM. Milloshoski tha se më 6 qershor pritet që presidentja Gordana Siljanovska Davkova t’ia dorëzojë Mickoskit mandatin për formimin e qeverisë së re.

“Atë që e kemi marrë si informacion nga Kabineti i presidentes Siljanovsk-Davkova është që me 6 qershor do t’ia japë mandatin z. Hristijan Mickoskit si kryetar i partisë më të madhe dhe koalicionit me numrin e deputetëve, ndërsa ai do të ketë kohë deri në mesnatën e 25 qershorit për të ofruar përbërjen e qeverisë së re, por pritjet tona janë që propozimi i mandatarit për qeverinë e re do të ndodhë shumë më shpejt. Diku 13-14 qershor presim në Kuvend të arrijë edhe propozimi për përbërjen e re qeverisëse, pastaj Kuvendi ka disa ditë që të rishikojë biografitë dhe të hapet diskutimi për këtë pikë të rendit të ditës dhe pritjet tona janë se diku më së voni deri 21-22 qershor do të kemi zgjedhur qeveri të re”, tha Milloshoski.

https://www.facebook.com/TV21Videos/videos/1438722470182380/?ref=embed_video

TË FUNDIT
17 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
2 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
2 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
2 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
3 orë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

ME TE LEXUARA

20 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
3 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
19 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
3 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
18 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
3 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
13 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

LEXO MË SHUMË

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

moti shiu

Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme

INFO

NA NDIQ