Milloshoski për Onkologjinë: Unë shoh që drejtori Vasev ishte mbi ligjin, gjë që tregon se ai nuk ishte i vetëm dhe kishte një patron politik

INA
INA

18/10/2023

Nëse Fondi i Sigurimeve Shëndetësore (FSSH) do të japë pëlqimin për kërkesën e një klinike të caktuar për mjete shtesë. Për shembull, nëse pëlqimi i FSSH-së është i detyrueshëm për rastin e klinikës së Onkologjisë, pyeti deputeti i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshosk, ish-drejtori i FSSH-së Orhan Ramadani, i cili e ka mbajtur pozitën nga viti 2015 deri në vitin 2020.

Milloshoski ia bëri pyetjen Komisonit hetimor parlamentar për rastin e Onkologjisë, ndërsa Milloshoski i drejtoi Ramadanit nëse përgjigja nga FSSH është e detyrueshme apo jo për Onkologjinë. Pas përgjigjes nga Ramandani, i cili tha se FSSH ka dhënë pëlqimin e pas vlerësimit të shërbimeve se a ka nevojë për ilaçe kërkuar, a ka buxhet për mjekët e kërkuara, Millishoski ka treguar:

“Unë shoh që ish drejtori Nino Vasev ka qenë mbi ligjin dhe mbi pëlqimet që i janë dhënë. Kjo tregon se Vasev nuk ishte i vetëm dhe kishte një patron politik pasi që një kohë të gjatë e bënte këtë”, tha Milloshoski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ