Milloshoski: Politikat e BDI-së po i mbushin autobusat në Kërçovë, Gostivar, Kumanovë dhe në vende tjera

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2022

Antonio Milloshoski në emisionin debativ në TV SHENJA, tha se në BE, vitet e fundit ka rënë, interesimi për procesin e zgjerimit.
“Këtë e tregoi edhe metodologjia e re, ku vendi kandidat mund të kthehet në fillim. Sipas deklaratave të politikanëve atje, tregojnë se Bullgaria e luan rolin që disa vend më me ndikim të BE-së, nuk dëshirojnë ta luajnë”, tha Milloshoski, në emisionin debativ në TV SHENJA.

Milloshoski tha se është shumë vështirë të ketë arbitrim për diçka që ka ndodhur 200-300 vite më parë, pra për çështje historike.
Ajo që shqetëson sipas tij është se përse qeveria nuk shpërndanë me deputetët këto informacione.

“Nëse Qeveria i shpërndanë telegramet të cilët na arrijnë nga Brukseli, Berlini dhe Parisi, të cilët arijnë në MPJ në katër vitet ee fundit ne të gjithë do të jemi dëshmtiarë të shohim se si është disponimi për integrimin e Maqedonisë në BE”, deklaroi Milloshoski.

Milloshoski tha se sipas tij ka një rrezik që të jep gjithçka vetëm të fillojë bisedimet me BE, e cila nuk është garant që do të ketrë integrim në Bashkimin Evropian.

Sa i përket bashkëpunimit me opozitën shqiptare, Milloshoski tha se kanë marrëdhënie korrekte dhe se dëshirojnë të krijojnë marrëdhënie në baza ideologjike.
Ai kritikoi politikën e BDI-së, dukle thënë se politikat e tilla vetëm se i mbushin autobusat në Kërçovë, Gostivar, Kumanovë dhe në vende tjera.

“BDI po tenton që të na imponoj tema nacionaliste por kjo nuk ka sukses. Për neve më me rëndësi është që të imponojmë tema, se si ata që kanë votuar për 10 vite për BDI-në ndërsa jetojnë në Shkup ose Strugë të na jetojë më mirë se sa Kreshnik Bekteshi. Jam i sigurt se votuesi mesatar i BDI-së, i ulet standardi, ndërsa Bujar Osmanit, Kreshnik Bekteshit, Fatmir Deharit, i rritet standardi”, u shpreh më tej Milloshoski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

INFO

NA NDIQ