Milloshoski: Shumica do të mundohet të gjejë justifikime që deputetët të mos marrin Marrëveshjen me Bechtel-in

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Deputeti nga radhët e OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski sot në Facebook u shpreh se shumica parlamentare sot në Kuvend do të përpiqet të gjejë arsyetime se si deputetët të mos e marrin në dorrë Marrëveshjen me Bechtel & Enka.

“Sot në Kuvend, shumica parlamentare do të mundohet të koordinohet dhe të gjejë justifikime që deputetët të mos marrin Marrëveshjen korruptive për autostradat e shtrenjta dhe në cilin komision të shqyrtohet. Edhe pse nuk ka dyshime për temën e dytë, Komisioni i Transportit është organi kompetent punues që shqyrton materialet për ndërtimin e objekteve investuese në transport dhe komunikacion rrugor. Çdo improvizim tjetër do të jetë vetëm një përpjekje për të mbajtur të fshehtë këtë marrëveshje”, thotë Milloshoski.

Milloshoski publikoi edhe një fotografi të kompetencave që ka Komisioni për Transport dhe Lidhje dhe sipas tij, ky komision është organi kompetent punues që shqyrton materialet për ndërtimin e objekteve investuese në transport dhe komunikacion rrugor.

“Komisioni shqyrton çështjet që kanë të bëjnë me: – trafikun rrugor, hekurudhor, lumor, liqenor, ajror, postar-telegrafik, telefonik dhe radio; – teleferik dhe skilift; – sistemet e telekomunikacionit dhe sistemi i transmetimit”, shkruan Milloshoski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria e 90-ta në botë për fuqinë ushtarake, vendi dytë në rajon

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

INFO

NA NDIQ