Milloshoski: VMRO-DPMNE do të jetë në gjendje të zgjedhë partnerin e koalicionit

ina-online
ina-online

26/01/2024

“Para së gjithash, mendoj se VMRO-DPMNE do të jetë në gjendje të zgjedhë partnerin e koalicionit, e jo të na zgjedhë partneri i koalicionit ne”, ka theksuar Antonio Milloshoski, deputet i VMRO-DPMNE.

“Sipas sondazheve dhe sondazheve që i kemi në terren, OBRM-PDUKM do të ketë dy herë më shumë deputetë në krahasim me LSD-në. Kjo do të thotë se OBRM-PDUKM do të jetë në gjendje të zgjedhë partner koalicionin në bazë të asaj që do të ofrojmë si objektiva programore për përmirësimin e gjendjes në Maqedoni”, sqaroi ai.

Milloshoski shtoi se qëllimi politik i VMRO-DPMNE-së është që të ketë mbështetje serioze qytetare zgjedhore që të jetë e pavarur dhe të formojë qeveri pa BDI.

“Dhe prandaj mendoj se personazhet si Talat Xhaferi, Ramiz Merko, Artan Grubi e të tjerë nuk do të kishin vend në asnjë qeveri”, theksoi Milloshoski.

“Po shihet se edhe në grupin parlamentar të BDI-së ka individë të cilët e kanë të qartë se po vjen ndryshimi i qeverisë dhe se koha e Artan Grubit dhe Ramiz Merkos po kalon”, ka theksuar ai.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ