Milot Rashica: Luajtëm mirë dhe e merituam fitoren

INA
INA

13/11/2023

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore 1:0 por me peshë shumë të madhe ndaj Izraelit. Të dielën mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri”, në praninë e rreth tre mijë shikuesve dhe në fushë shumë të rënduar, Kosova e fitoi ndeshjen e shtyrë të kualifikimeve për Euro 2024.

“Jam shumë i lumtur për fitoren e sotme. Mendoj se kemi luajtur shumë mirë dhe e kemi mëritur fitore. Jam përshtatur në pozitën e re në fushë. Një nga pozitat e që më përshtatet është ajo prapa sulmuesit dhe çdo gjë po shkon mirë në ndeshjet e fundit”, tha Milot Rashica, golashnëuesi i vetëm në këtë sfidë.

Kosova tani ka dhjetë pikë në vendin e katërt, një me pak se Izraeli, kurse, Romania kryeson Grupin I me 16 pikë, një më shumë së Zvicra. Kosova sfidën e radhës do ta luajë me 18 nëntor në Bazel kundër Zvicrës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

muller

Muller largohet nga Bajerni, në garë janë 3 klube nga Seria A

Foto: sportsport.mk

Qeveria i miratoi ndryshimet në Ligjin për Sport

inter fiorentina

VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

andrej

Rrëfimi i Pirlos: Firmosa me Realin, ja pse nuk shkova në Madrid

broja

Broja ndalet nga shtylla, feston United! City bie në “Villa Park”

INFO

NA NDIQ