Minir Emini e pastron vet deponinë e mbeturinave në Sllupçan (FOTO)

Picture of INA
INA

15/09/2023

Banori i fshatit Sllupçan, Minir Emini ka bërë një gjest qytetarë dhe një punë të shkëlqyer për fshatin e tij, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ai ka pastruar vet deponinë e mbeturinave në dalje të fshatit, ku bërllogu ishte grumbulluar për vite me radhë.

“Një veprim shumë i qëlluar, sot bashkëvendasi ynë Minir Emini pasi që e pastroi këtë vend nga mbeturinat të cilat po i hedhin njerëzit e papërgjeqshëm për çdo ditë, vendosi edhe mesazhin të cilin të gjithë duhet ta marrim seriozisht sepse rruga është oborri i të gjithëve”, thonë nga Këshilli ekologjik i fshatit Sllupçan. (INA)

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
12 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

18 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
16 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
16 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
14 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
13 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
13 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ