Ministrat e mbrojtjes së Shqipërisë, Maqedonisë dhe Malit të Zi sot në Kosovë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2023

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, sot do të jetë nikoqir i tre ministrave të mbrojtjes nga rajoni.

Ai do të presë në takim Ministrin e Mbrojtjes së Shqipërisë Niko Peleshi, Ministren e Mbrojtjes së Maqedonisë së veriut Sllavjanka Petrovska dhe ushtruesin e detyrës së Ministrit të Mbrojtjes së Malit të Zi, Filip Axhiq.

“Nën organizimin e Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj, më 10 shkurt, do të mbahet takimi i ministrave të Mbrojtjes së Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes.

closevolume_off
Takimi “Regional Alliance on Smart Defence” do të fillojë në ora 09:00 kurse nga ora 12:00 do të lexohet deklarata e përbashkët e katër ministrave të mbrojtjes.

TË FUNDIT
11 minuta
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
13 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
20 minuta
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
34 minuta
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
1 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
22 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
3 orë
Komuna e Tetovës nuk respekton vendimin e Qeverisë, vazhdojnë punimet për rinovimin e Stadiumit
1 ditë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
10 orë
Mot me diell, pasdite me kushte për shi të rrëmbyeshëm
1 ditë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

policia-714x420

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

IMG_2505

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen tetove

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

IMG_2501

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

IMG_2495

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

IMG_2494

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ