Ministri Aliu takime në rrethinat Zhitoshës, Manastirit dhe Prilepit: Me ligje dhe shërbime të jemi pranë jush

INA
INA

29/10/2023

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu nga radhët e ASH-së, pasditen e së shtunës zhvilloi takime me strukturat e Aleancës për Shqiptarët në Manastir, Zhitosh dhe Prilep.

Ministri Aliu ka të dëgjuar mendimet, shqetësimet e tyre, për të komunikuar me ata dhe për të ndjekur çështjet e rëndësishme që ata kanë.

“Kënaqësi të zhvilloja sot një takim dhe bashkëbisedim me qytetarët. Sigurimi i mirëqënies dhe sigurisë së qytetarëve është prioriteti ynë kryesor. Që me marjen e detyrës për të udhëhequr MSHIA-në, bashkë me ekipin tim jemi siguruar që të gjitha informacionet dhe vendimarjet të jenë të qasshsme për të gjithë qytetarët”, theksoi ministri Aliu.

Ai nënvizoi se duke përdorur teknologjinë dhe inovacionin, ne kemi përmirësuar aksesin dhe cilësinë e shërbimeve publike për qytetarët.

“Reformat në administratën publike janë pika kyçe për të përmirësuar qeverisjen e vendit. Prandaj ne punuam fort që ligjet për reformat në administratën publike të votohem në qeveri, sepse ato janë të rëndësishme për të siguruar që shërbimet publike të jenë transparente dhe tu përgjigjen nevojave të qytetarëve. Përshirja e qytetarëve në procesin e reformave është e rëndësishme për të ndërtuar një qeverisje më të fuqishme dhe më të përgjegjshme”, theksoi ministri Aliu.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

artan grubi

Grubi: Do të mbulohen shpenzimet e rrugës për administratën shtetërore në vlerë prej 50%

vrasja ekuador remzi azemi

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

INFO

NA NDIQ