Ministri Azir Aliu emëroi dhëndrrin shef të kabinetit (VIDEO)

INA
INA

5 Qershor, 2023

Ministri i Shoqërisë Informative dhe Administratës, Azir Aliu ka emëruar për shef të kabinetit dhëndrrin e tij, përcjell KlanMaqedoni.

Vetë ministri ka pranuar këtë fakt nëpërmjet një podcasti që ka startuar.

“Dritanin e kemi ai që na thotë; Këtë mundet, këtë jo në bazë të këtij ligji”, theksoi ministri Aliu.

Shefi i kabinetit: Po, për të vetmin qëllim që ta mbrojmë ministrin dhe të ecim përpara.

Ministri: Ka edhe një qëllim tjetër, e kam dhëndër dhe nuk ka çfarë të bëjë. Duhet të më mbrojë”, kishte pohuar me gojën e tij vetë ministri Aliu.

Madje dhëndri i Ministrit pranon se në administratë publike e ka më të lehtë.

E sot, Ministri Aliu, siç percjell KlanM, as nuk mundohej që të arsyetojë punësimin e tij.

Gazetarja: A është e vërtetë se dhëndrin e keni shef kabinetin tuaj?

Ministri: Po e vërtetë është.

Gazetarja: A është puna e tij e parë që e bën si shef kabineti?

Ministri: Po.

Gazetarët: Atëherë a ka nepozitëm? A është dhëndri nepozitëm apo nuk e llogarisni si familjarë?

Ministri: Jo, mund të nisni procedurë dhe do e shihni./KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Të punësuarit në MPB sot marrin rrogat më të larta për 10%

moti sot

Moti në Maqedoninë e Veriut

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

INFO

NA NDIQ