Ministri Bekim Sali pret në takim ambasadorin shqiptar Fatos Reka

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali sot ka pritur në takim ambasadorin shqiptar Fatos Reka. Bashkë kanë kontaktuar se forcimi i bashkëpunimit rajonal në shëndetin publik është prioritet i të dy vendeve.

Statusi i ministrit Sali:

Forcimi i bashkëpunimit rajonal në shëndetin publik, zbatimi i politikave globale dhe europiane, bashkëpunimi ndërshtetëror në fushën e shëndetësisë, si dhe zbatimi i objektivave të OKB-së për zhvillim të qëndrueshëm ishin temat e takimit të sotëm me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në vendin tonë, Sh. T., z. Fatos Reka.

Duke diskutuar, ramë dakord për thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në disa segmente të sistemit shëndetësor, shkëmbimin e ndërsjellë të përvojave dhe ndjekjen e trendeve moderne në shëndetësisë.

E falënderova Ambasadorin për vizitën dhe konkluduam që takimet e këtilla duhet të vazhdojnë edhe në të ardhmen.

TË FUNDIT
4 minuta
Mexhiti takon gjeneralin Clark
1 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
1 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
1 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
1 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paga mesatare neto në muajin prill ka qenë mbi 41 mijë denarë
8 orë
Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri
2 ditë
Ky është parashikimi i motit për sot
13 orë
Gruevski: Asnjëherë nuk kam menduar se duhet të ndryshojmë emrin
1 ditë
Kasami në takim me Vanhoutte: Plan ambicioz për rrugën eurointegruese të RMV-së
11 orë
Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë
1 ditë
Në Samitin e ardhshëm të NATO-s, Mickoski thotë se është i gatshëm me argumente të përballet me kryeministrin grek
7 orë
30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi
2 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ