Ministri Bekteshi: Çmimet në Maqedoni më lirë se në rajon

INA
INA

7 Maj, 2023

Ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se, çmimet në Maqedoninë e Veriut janë më lirë se në vende tjera të rajonit.

“Masat japin rezultatin e duhur, çmime më të lira në rajon #kujdesemi !
KRAHASONI ÇMIMET MË POSHTË, ME ATO NË VEND!
Çmimet në rajon sot👇
Buka – 45+ den
Pasta DIVELLA – 60+ den
Qumësht ALPSKO – 125+ den
Mollë – 75+ den
Domate -110 den”, ka shkruar Bekteshi. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

BALKAN

Maqedonia dhe vendet tjera të Ballkanit në “paradhomën” e BE-së

chollet

Chollet ka biseduar me Vuçiqin, tregon çfarë i ka kërkuar për situatën në Veri

bujar-1

OSBE me 9 hapa për Veriun e Republikës së Kosovës

edi rama

Ultimatumi i Borellit/ Rama: Zgjidhni konfliktin para se BE të zbatojë masa të forta

IMG_1832

Shqiptarja 46-vjeçare bën namin, vjedh 3 milionë euro

ali-ahmeti-2

BDI feston ditëlindjen, koktej festiv, por edhe ‘luftë’ brenda llojit

borell-borel

BE i kërkon Kosovës mbajtje të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në veri

erdogan

Erdogan betohet si president edhe për një mandat pesëvjeçar

F82480AF-E499-44B9-948D-574B1BBDC57C

Bekim Neziri kandidat për kryetar të degës së Çairit

INFO

NA NDIQ