Ministri Bekteshi për vizitë zyrtare në Uashington

INA
INA

11 Korrik, 2023

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi prej sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare treditore në Uashington të SHBA-së.

Në kuadër të vizitës, ministri Bekteshi do të marrë pjesë në Konferencën e organizuar nga organizata joqeveritare “Transatlantic Leadership Network”, kushtuar Ballkanit Perëndimor dhe do të trajtojë temën: Diversifikimi i energjisë: drejt pavarësisë energjetike evropiane.

Ministri Bekteshi do të marrë pjesë edhe në tryezën e rrumbullakët të organizuar nga “Këshilli Atlantik” me ekspertë/bashkëpunëtorë të jashtëm që punojnë në Ballkanin Perëndimor, të cilëve do t’u prezantojë potencialin ekonomik dhe energjetik të vendit.

Në kuadër të vizitës, ministri Bekteshi do të ketë takim dypalësh me Ndihmëssekretarin amerikan të shtetit për energjinë, Xhefri Pajat, si dhe zyrtarë të tjerë të lartë në Departamentin e Shtetit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

novi pazar

Dy sulmues terroristë po trajtohen në Novi Pazar

veriu i kosoves policia

Manastiri i Banjskës nën kontrollin e policisë, shihen edhe makinat e EULEX-it

Edi Rama

Rama: Mirëmëngjes me përuljen me nderim për Afrim Bunjakun

armatimi gjetur serb veri

FOTO/Në Manastirin e Banjskës u gjet një arsenal i madh i armatimit, edhe drona të përgatitur me eksplozivë

veriu policia manastir

Mali i Zi dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës

baton haxhiu

Baton Haxhiu: Policia e Kosovës i la të lirë 28 terroristët serbë, mund t’i vriste për 1 orë

veriu policia manastir

Ekskluzive/ Aksioni kundër Policisë së Kosovës jo vetëm nga serbët, të angazhuar edhe Wagner, Obraz dhe Spetsnaz

artan grubi

Grubi: Tentativë për të nxitur krizë dhe destabilizim të situatës

shkelzen-maliqi

Maliqi: Sulmuesit synonin inskenimin e një masakre ku do të vriteshin pelegrinët dhe murgjit serbë

INFO

NA NDIQ