Ministri gjerman i Mbrojtjes do të takohet me Kurtin e Osmanin

INA
INA

05/02/2024

Zyra e Kryeminstrit, Albin Kurti, me një komunikatë për media ka njoftuar se shefi i Qeverisë sot pret në takim ministrin gjerman të Mbrojtjes, Boris Pistorius.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pret për vizitë ministrin e Mbrojtjes së Gjermanisë, Boris Pistorius. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë KOHA: 12:30”, thuhet në komunikatën e kësaj zyre.Para Kurtit, Pistorius do të takoj të parën e vendit, Vjosa Osmani.
Takimi me Osmanin është përcaktuar të jetë nga ora 11:00 ku më pas do të kenë një konferencë të përbashkët për media.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

plaku milaim motel

Nxehet Plaku: O Pleq dinja hallin vetit, mos shkoni në motele mu ba horë e me vdekë aty? (VIDEO)

gresa behluli shkurte fejza

Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë

policia-kosoves

Raportohet për shpërthim tek ‘Tre Rrokaqiejtë’ në veri, policia jep detaje

arme-antitank

Çka po ndodhë me blerjen e “Javelin”? Deklarohet Ministria e Mbrojtjes dhe lëshon paralajmërimin e fortë

Donika Gervalla

Ministrja Gërvalla flet për sulmin në Banjskë me deputetë austriakë

ambulanca-sk

Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagimet e organizatave, Avokatit të Popullit e ministrit të Shëndetësisë – por, çfarë thonë nga Spitali i Gjakovës e çka nga SHSKUK-ja?

policia-veri

Shefi i EULEX-it: Situata në veri është e brishtë, mund të përkeqësohet

albin kurti

Albin Kurti për gjuhën shqipe

Glauk Konjufca

​Konjufca: Kritikat e SHBA-së ndaj Kosovës janë të qëlluara

INFO

NA NDIQ