Ministri i Drejtësisë u takua me kryetaren e Odës së vlerësuesve, Valentina Mlladenovska

ina-online
ina-online

26/01/2024

Ministri i Drejtësisë u takua me kryetaren e Odës së vlerësuesve, Valentina Mlladenovska.

Në takim u bisedua për problemet në ligjin aktual dhe aktivizimin e grupit të punës i cili do të duhet të hartojë Ligj të ri për vlerësim.

Është dakorduar që takimet e grupit të punës të intensifikohen nga java e ardhshme dhe në të njëjtat të kyçen në mënyrë shtesë edhe përfaqësues të Gjykatës Themelore Penale, Gjykatës Themelore Civile, Gjykatës Administrative dhe Akademisë për Gjyqtarë dhe Prokurorë Publikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

Jovan mitreski

Mitreski: Marrëveshjet ndërkombëtare s’mund të ndryshohen me ligj tjetër

osmani taravari

Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

INFO

NA NDIQ