Ministri izraelit nga Shkupi: Do të luftojmë derisa të çlirojmë pengjet dhe ta zhdukim Hamasin

Picture of INA
INA

30/11/2023

Ministri i Punëve të Jashtme izraelit Elli Koen nga Shkupi ju rikthyer luftës në Gaza duke thënë se 7 tetori për ata ishte një ditë tragjike. Ai tha se ka vetëm një përgjegjës për ngjarjet e 7 tetorit.

“Pengjet, lufta që filloi, dhe vuajtjet e njerëzve të Gazës, dhe ai është Hamas-Isis. Ne do të vazhdojmë të luftojmë deri sa t’i sjellim në shtëpi të gjithë pengjet tona dhe derisa të eliminojmë Hamasin.
Bota duhet te bashkohet për ta çliruar Gazën nga Hamas-Isis, në mënyrë që të sigurohet qe krime të tilla mos të ndodhin askund në botë”.
Në pyetjen e gazetarëve se sa jeni larg ose afër paqes, ai tha:
“Jemi të vendosur për të vazhduar deri në luftimin përfundimtar të organizatës terroriste dhe do ta bëjmë këtë deri sa të lirohen të gjitha pengjet, pasi ta rrëzojmë do ta luftojmë”.

TË FUNDIT
41 minuta
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
49 minuta
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
3 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
4 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
5 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

ME TE LEXUARA

10 orë
Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar
10 orë
Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare
8 orë
Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe
6 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
5 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
4 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

IMG_2192

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

Aksidenti-600x360

Aksident në Kërçovë, 5 të lënduar

INFO

NA NDIQ