Ministri Lloga jep detajet, burgu i Idrizovës do të bëhet me objekt të ri

INA
INA

28/09/2023

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga sot njoftoi se do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, shkruan TV21. Lloga tha se deri sa të zgjidhet çështja kushteve përmes objekti të ri, duhet të miratohet Ligji për amnisti, në mënyrë që të lirohen vendet në burgje.

“Janë kryer procedurat për ndërtimin e burgut të ri dhe besoj se deri në fund të nëntorit do të fillojë tenderi publik dhe besoj për afat prej 6 muajve, sepse deri në 9 muaj mund të marre masa, do të fillojë në vitin 2024 edhe me gurthemelin e burgut të Idrizovës, me çka do të kemi një burg modern, por periudha 3-4-vjeçare do të duhet të mbulohet me këtë ligj për amnisti për t’i pasur kushtet më të mira”, deklaroi Lloga./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ