Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

INA
INA

28 Maj, 2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski theksoi se do ta përkrahë propozimin e ministrit të Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti për shfuqizimin e drejtorëve ekonomikë.

“Mendoj se është e paqëndrueshme të kesh 60 drejtorë, 60 zëvendësdrejtorë dhe 60 borde drejtuese në një kilometër katror. Një gjë e tillë nuk ka askund në botë”, theksoi Kovaçevski.

Mexhiti, ndërkaq, këto ditë tha se pret që nga janari i vitit të ardhshëm të funksionojë një qendër klinike me një drejtor të përgjithshëm, që me këtë rast do të shfuqizohen drejtorët organizativë apo ekonomikë të klinikave individuale.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ