Ministri Murtezani: Qeveria mer vendim për të rritur pensionet për 5000 denarë, punojmë për qytetarët!P

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2024

Ministri i Çështjeve Evropiane Orhan Murtezani ka njoftuar se në mbledhjen e parë të Qeverisë është sjellë vendim për rritje lineare të pensioneve prej 5000 denarëve.

“SEANCA E 1-rë E QEVERISË ME LAJM TË MIRË PËR QYTETARËT
Në seancën e parë të qeverisë së Maqedonisë së Veriut, u vendos për rritje lineare të pensioneve. Pensionet do të kenë rritje prej 5000 denarëve. Në shtator faza e parë me rritje prej 2500 denarë, ndërsa nga marsi me rritje prej 2500 denarë shtesë.
Punojmë për qytetarët. Kalojmë në VEPRIM!”, ka shkruar Murtezani.

Ai po ashtu ka njoftuar se me vendim të qeverisë është emëruar si Koordinator Nacional.

TË FUNDIT
23 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
25 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
1 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
1 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vrasje në Debresh të Gostivarit!
1 ditë
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale
10 orë
Hajni zviceran ia vodhi çantën shtetasit të Maqedonisë, por nuk i gjeti 1 mijë eurot e fshehura në libër
1 ditë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
1 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
1 ditë
Mickoski për zëvendësministrat e rinj: Të gjithëve u japim një shansë!
1 ditë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
10 orë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ