Ministri Shaqiri do ta shkarkojë drejtorin nga Gostivari nëse këtë nuk e bën Arben Taravari

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri, ka kërkuar nga Inspektorati Shtetëror i Arsimit që të përgatisë raport për shkarkimin e drejtorit të shkollës fillore “Bashkimi” në Gostivar, Zijadin Nuredini.

Siç mëson shkruan gazeta “Slloboden peçat” nga burime në Ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Shaqiri do ta shkarkojë drejtorin për shkak të lëshimeve për ti siguruar inkuadrim në procesin edukativo arsimor vazjë me Sindromën Daun, Emblës 11 vjeçare, nëse këtë nuk e bën kryetari i Gostivarit, Arben Taravari.

Nga hetimi i Inspektoratit, sipas burimeve të “Slloboden peçat”, deri më tani është konstatuar se ka lëshime, por sitën e hënë gjithë raporti do t’i dorzohet ministrit.

TË FUNDIT
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
11 orë
Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

ME TE LEXUARA

18 orë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
11 orë
Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre
18 orë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
11 orë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
18 orë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
11 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
15 orë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
11 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

LEXO MË SHUMË

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

fronti evropian

Fronti Evropian parashtron ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

digital sherbime digjitale

Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

nena nga sllupcani

Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)

ismail jahoski jaoski ali ahmeti

Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

tito josip broz

Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!

INFO

NA NDIQ