Ministria e Bujqësisë: Vazhdohet afati për aplikim për subvencione për vitin 2024

Picture of INA
INA

28/06/2024

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Menaxhimit të Ujërave njofton se është zgjatur afati për aplikim për subvencione për vitin 2024. Nga ministria thonë se kjo është bërë në mënyrë që fermerët që nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të paraqitur kërkesë për subvencione për vitin 2024, të kenë edhe një mundësi.

Sipas vendimit të Qeverisë nga seanca e parë, afati për aplikim për subvencione për masat bazë për prodhimtarinë bimore dhe blegtorale vazhdohet për një muaj, përkatësisht afati për paraqitjen e kërkesave për subvencione nga Programi për pagesat direkte për vitin 2024 është deri më 31 korrik 2024.
Ftojmë të gjithë fermerët që nuk e kanë realizuar këtë të drejtë, nëse nuk mund të krijojnë vetë aplikime, të kontaktojnë Njësitë Rajonale të Ministrisë së Arsimit dhe Kulturës, ku punonjësit do të krijojnë dhe dorëzojnë aplikimin ose të paraqesin në mënyrë të pavarur aplikim për subvencione për vitin 2024, sipas Programit dhe Dekretit të Pagesave Direkte 2024”, thonë nga Ministria e Bujqësisë.

TË FUNDIT
2 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
2 orë
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
3 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
3 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
3 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
20 orë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
1 ditë
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
4 orë
Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve
1 ditë
Qeveria u kompletua, Kuvendi zgjodhi zëvendësministrat
1 ditë
Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!
12 orë
VLEN për kallëzimin penal të nipit të Ali Ahmetit
1 ditë
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0037

Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

INFO

NA NDIQ