Ministria e Drejtësisë dërgon Komisionin për Mbikëqyrje në Gjykatën e Kavadarit, ku kryetar është Llazar Nanev

INA
INA

10/11/2023

TV21 mëson se Ministria e Drejtësisë përmes Komisionit për Mbikëqyrje do të kryejë kontrolle në Gjykatën Themelore të Kavadarit.

Kjo mbikëqyrje vjen vetëm disa ditë pasi ministri Lloga shkarkoi kryetarin e Gjykatës së Kavadarit, Llazar Nanev, nga pozita e kryetarit të Këshillit të TIK-ut.

Lloga deklaroi se nga materialet e Këshillit Gjyqësor është konstatuar se materialet e dorëzuara përmbajnë pretendime të rënda për cenimin e integritetit të gjyqtarit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

INFO

NA NDIQ